بهینه سازی سایت اخبار
  • سفر به اروپا
    وقت سفارت ایتالیا مسافران عزیزی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند ، برای…

برای اطلاع از آخرین اخبار سئو وب سایت و بازاریابی اینترنتی ایمیل خود را وارد کنید (هفته ای یک خبرنامه ارسال می گردد)

Google Adsense چیست

امتیاز بدهید
(7 امتیاز)

 حس تبلیغ گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

 حس تبلیغ گوگل برنامه ای است اجرا شده توسط گوگل که اجازه می دهد تا ناشران در شبکه گوگل از سایت های که در طبقه بندی  متن ، عکس، ویدئو، و یا تبلیغات رسانه های تعاملی هستند که به محتوا و مخاطبان سایت در نظر گرفته است به صورت کلیکی هر سایت در طبقه مورد نظر قرار می گیرد

Google Adsense چگونه كار می‌کند؟
اگر به سايت گوگل برويد و درباره کلمه‌های معروف و معتبر جستجو انجام دهيد، حتماً قسمتي بانام Sponsored Links در سمت راست صفحه‌اي كه مربوط به جستجوي شماست را می‌بینید.
اين آگهی‌ها توسط صاحبان سایت‌هایی كه سعي دارند تعداد زيادي بازدیدکننده به سايت خود بياورند، توسط گوگل به شما نمايش داده می‌شود.
آگهی‌دهندگان هرزمان كه توسط بازديدكننده بر روي تبليغاتشان كليك شود، به گوگل پول می‌پردازند.

با امكاناتي كه گوگل فراهم كرده است، شما نيز می‌توانید همين آگهی‌ها را مانند گوگل در وب‌سایت خود نشان دهيد، و از گوگل پول بگيريد. هرزمانی كه بر روي يك آگهي در سايت شما كليك شود، درصدي معين از مقداري كه گوگل از آگهی‌دهنده دريافت كرده است به شما می‌رسد. هرزمان كه حساب شما به 100 دلار رسيد يك چك از طرف گوگل دريافت می‌کنید.

چرا گوگل به ما پول می‌دهد؟
ممكن است تعجب كنيد كه چرا به اين راحتي گوگل پول‌هایی كه از آگهی‌دهندگان می‌گیرد را به ما می‌بخشد. با توجه به اينكه تبليغات آگهی‌دهندگان بر روي سایت‌های  بيشتري در كل اينترنت انتشار ميابد،(در اينجا فقط توسط گوگل) طبیعتاً ترافيك بيشتري بر روي سايت خود خواهند داشت و مشتريان بيشتري سراغشان خواهند آمد و بيشتر در معرض ديد عموم قرار خواهند گرفت. اين خبر خوبي براي آگهی‌دهندگان است، چون در مدت‌زمانی كوتاه ترافيك زيادي بر روي سايت خود به دست خواهند آورد.
همچنين اين كار براي گوگل هم‌سود زيادي خواهد داشت، چون هرچه ترافيك براي آگهي‌دهندگان بيشتر باشد، پول بيشتري از آن‌ها خواهد گرفت. همچنين گوگل اميدوار خواهد بود كه با آگهی‌دهندگان تمديد كند. این‌یک ابتكار جالب از گوگل براي درآمد بيشتر است. تجارتي كه به سود هر سه طرف معامله است!

چه مقدار می‌توان درآمد داشت؟
متأسفانه يا خوشبختانه گوگل اعلام نكرده است كه از «هر كليك» بر روي آگهي‌ها چه مقدار به ما می‌رسد. پولي كه شما دريافت می‌کنید دقیقه برمی‌گردد به مقدار پولي كه آگهي‌دهنده حاضر است بابت هر كلمه كليدي خاص به گوگل بپردازد. شما قسمتي از آن پول را دريافت می‌کنید. تا آنجايي كه خبردارم بابت هر كليك از 2 سنت تا 15دلار تغییر است.

پس منطقي است كه باور داشته باشيم، كلمات كليدي محبوب‌تر (مانند Free , Blogs, MP3, Movie) ممكن است به شما سود بيشتري از كلمات ديگر برسانند. درنتیجه آگهي‌دهندگان پول بيشتري بابت كلمات كليدي مهم‌تر، می‌پردازند. پس به نفع شما خواهد بود كه سايتي بسازيد كه بر روي كلمات كليدي محبوب‌تر متمركز باشد، تا شانس شمارا براي درآمد بيشتر از آگهي‌ها افزايش دهيد.

اگرچه گوگل اعلام نكرده است بابت هر كليك بر روي آگهي‌ها چه مقدار به شما خواهد داد، هرلحظه كه بخواهيد مي‌توانيد به‌حساب خود در سايت گوگل وارد شويد و علاوه بر اينكه مقدار درآمد خود را مشاهده مي‌كنيد يك گزارش كامل برحسب روز، هفته، ماه و ... از كاركرد آگهي‌ها به دست آوريد.
فرمول ساده كسب درآمد از آگهي‌ها به اين صورت است:

بازده = (ترافيك* تعداد كليك بر روي آگهي‌ها* قيمت هر كليك)


بعدازاینکه سايت خود را آماده كرديد به صفحه مخصوص گوگل براي Adsense برويد و درخواست خود را بدهد. (Apply كنيد.)
اگر گوگل سايت شمارا به‌عنوان نشان‌دهنده آگهي بپذيرد، در مدت‌زمان 24-48 ساعت از طريق ايميل به شما پاسخ خواهد داد و لازم نيست مدت‌زمان بيشتر از اين منتظر بمانيد.

البته گاهي اوقات ممكن است، پس‌ازاینکه گوگل سايت شمارا بررسي كرد آن را مناسب نمايش آگهي‌هاي خود نداند و در این‌جور موارد ممكن است سايت شما را reject كند. در اين حالت نااميد نشويد و وب سایت تان را باسیاست‌هایی كه گوگل گفته است مطابقت دهيد. سایت‌های فارسي در این‌جور موارد دردسرساز می‌شوند و گوگل سايت شمارا reject می‌کنند.

پس به‌طور يقين می‌شود گفت كه روي سایت‌هایی با محتواي فارسي براي آگهی‌های گوگل حساب باز نكنيد. بهترين گزينه زبان انگليسي است كه visitor هاي زيادي را براي سايت شما در برمی‌گیرد. اگر با زبان انگليسي مشكلي نداريد به فكر دست‌وپا كردن يك وبلاگ يا وب‌سایت انگليسي براي جذب آگهی‌های گوگل باشيد.

دومين نكته منفي كه متأسفانه براي ما ایرانی‌ها در جذب آگهی‌ها و دريافت پول از گوگل دارد، اين است كه گوگل به‌هیچ‌وجه نبايد بفهمد شما در ايران زندگي می‌کنید. چون در غير این صورت به‌محض اطلاع از «در ايران زندگي كردن» شما، حساب شما را می‌بندد و مقدار پولي را هم كه قبلاً دشت كرده‌ايد به شما نخواهد داد. بنابراين چون گوگل در پايان هر 30 روز اگر حساب شما از 100 دلار بيشتر شد براي شما چك مبلغ دار به آدرسي كه به او می‌دهید می‌فرستد، پس بنابراين فكر آدرس داخل ايران را کاملاً ازسرتان دور كنيد. بهترين كار اين است كه اگر آشنايي، دوستي، فاميلي، در خارج از ايران (امريكا، كانادا، انگليس و ...) داريد، آدرس او را موقع Apply كردن براي Adsense بدهيد تا چك به آدرس او برود تا بعداً برايتان به‌حساب شما در ايران واريز كند. (متأسفانه اين تنها راه است.) توجه كنيد كه هنگام Apply حتماً نام Payee (گيرنده وجه) را به‌صورت صحيح و به نام كسي كه آدرسش را داده‌اید بنويسيد، چون بعداً هرگز نمی‌توانید اين نام را تغيير دهيد. (گوگل اين تدبير را به خاطر مسائل امنيتي كه خود اعلام كرده، انديشيده است.)

بعدازاینکه گوگل به شما جواب مثبت داد و حساب شما فعال شد، می‌توانید در كنترل پنل گوگل كدهايي كه به شما می‌دهد را در صفحه خود بگذاريد تا آگهی‌ها به نمايش درآید. حداكثر در يك صفحه می‌توانید 3 نوع آگهي بگذاريد. صفحه‌بندی، رنگ‌بندی و نوع آگهی‌ها در اين كنترل پنل قابل تغيير است.

 

برای اطلاع از آخرین مقالات بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی:

درباره ما

سایت بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی پس از موفقیت سایت طراحی وب پارسیان در زمینه طراحی وب سایت و سئو وب سایت توسط شخص مهندس محمدرضا سمیعی زفرقندی ایجاد شد تا در زمینه های آموزش بهینه سازی وب سایت ، آموزش بازاریابی اینترنتی و آموزش طراحی وب سایت مطالب و مقالاتی در شکل های متن ، فایل pdf ، فایل صوتی و تصویری و ارائه کتاب های بهینه سازی وب سایت به شکل E-BOOK و یا نسخه چاپی ارائه می شود.مشاوره در زمینه طراحی وب سایت ، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می شود .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram

follow fb 2

rss reader

محصولات بهینه سازی سایت