بهینه سازی سایت اخبار
  • سفر به اروپا
    وقت سفارت ایتالیا مسافران عزیزی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند ، برای…

برای اطلاع از آخرین اخبار سئو وب سایت و بازاریابی اینترنتی ایمیل خود را وارد کنید (هفته ای یک خبرنامه ارسال می گردد)

پنج استراتژی که در سال 2015 همچنان در بهینه سازی وب سایت یا سئو به قوت خود باقی خواهند ماند

امتیاز بدهید
(6 امتیاز)
بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت

پنج استراتژی که در سال 2015 همچنان در بهینه سازی وب سایت با سئو به قوت خود باقی خواهند ماند

سئو و بهبنه سازی وب سایت همچنان زنده است اما شما در سال میلادی پیش رو باید برخی کارها را متفاوت با قبل انجام دهید. متشکریم گوگل!! به روز رسانی های پیوسته در سال 2014، بسیاری از بازاریابان جستجو را دچار اضطراب و دلهره کرده است و ممکن است این روند در سال 2015 نیز ادامه یابد. حالا که گوگل ماموریت خود را کاهش قابلیت رویت صفحات کم ارزش قرار داده است (به خصوص آن هایی که به وسیله کلیدواژه ها فرا-بهینه سازی شده اند) آیا باید برخی از تکنیک ها را رها کنیم؟ می توان گفت برخی از استراتژی ها در سال 2015 نیز همچنان با ارزش و مهم هستند، در این مطلب سعی می کنیم به شما بگوییم چگونه می توانید همچنان دوستی خود را با الگوریتم های گوگل حفظ کنید.

 

1.گسترش شبکه برای کلیدواژه های سازگار با آپدیت مرغ مگس خوار گوگل1.گسترش شبکه برای کلیدواژه های سازگار با آپدیت مرغ مگس خوار گوگل

2.اصلاح و بهبود ساختار URL های وب سایت

3.تمرکزتان را روی لینک های کمتر با کیفیت بالاتر بگذارید

4.آن سوی نتایج جستجوی شخصی سازی شده را ببینید

5.پروتکل های امن را مدنظر قرار دهید

نتیجه گیری:

 

 

1.گسترش شبکه برای کلیدواژه های سازگار با آپدیت مرغ مگس خوار گوگل

مرغ مگس خوار در حقیقت یک تغییر در چگونگی تجزیه و تحلیل جستارهاست. به جای تطبیق کلیدواژه های جدا در صفحات، حالا مساله مهم یافتن قصد و نیت جستجو است.

کلیدواژه ها همچنان مهم هستند ولی حالا شما باید در جستجوی مجموعه ویژه ای از ترکیب کلمات نیز باشید. برای این کار ابتدا باید به دنبال عبارات محاوره ای که مردم برای جستجوی سرویس شما به کار می برند باشید. برای مثال به جای گل ها، سعی کنید عباراتی مانند سبد گل ولنتاین، تحویل گل در همان روز یا ترکیبی ارزان از گل ها را نیز در نظر داشته باشید. هر کجا که لازم باشد از عبارات محاوره ای به اقتضای شرایط استفاده کنید.

مرحله بعد کار این است که عبارات را در سه دسته طبقه بندی کنید: اطلاع دهنده، هدایت کننده، تبادلی

برای جستارهای اطلاع دهنده، محتوای آموزشی ای نیاز است سپس باید به محصولات تان یا صفحات فروش تان آن ها را لینک کنید. جستارهای هدایت کننده در حقیقت به دنبال نام برند، نام محصول و یا وب سایت هستند. نوع سوم یا Transactional در حقیقت سیگنال مربوط به قصد و نیت تجاری هستند. برای ترتیب بندی این موارد سعی کنید از کلماتی مانند، خرید، کوپن، تخفیف، معامله، نقد و بررسی یا کرایه دادن و موارد از این دست استفاده کنید.

2.اصلاح و بهبود ساختار URL های وب سایت

وب سایت هایی که از URLهایی با ساختار منظم و خطی استفاده می کنند اکثرا نسبت به وب سایت هایی با ساختار URL شلوغ، نامنظم و نامفهوم بهتر رتبه بندی می شوند. URL ها و لینک های وب سایت شما در حقیقت آجرهای تشکیل دهنده ساختمان وب سایت شما هستند پس اطمینان پیدا کنید که این موارد به بهترین شکل ممکن باشند و سلیقه موتورهای جستجو در آن ها مدنظر قرار گرفته شده باشد.

URLهای دینامیک در پایان رشته خودکاراکترهایی مانند روبرو دارند:id=13579&color=4&size=2&session=754839 این URLها معمولا طولانی هستند و کلیدواژه ای در آن ها مشاهده نمی شود. این نوع URLها نرخ کلیک کمتری دارند واضح است که دلیل این کمبود چیزی جز نامفهوم بودن این لینک ها نیست و کاربر زمان سختی را برای درک این URL ها می گذراند. با دانستن این موارد بهتر است از نوع استاتیک URLها استفاده کنید.

لینک ها شکسته و خطاهای 404 به رتبه بندی جستجوی شما صدمه خواهند زد، برای یافتن این لینک ها توصیه می شود از چک کننده لینک های شکسته استفاده کنید.

صفحات با تعداد بسیار زیاد لینک های خارج از محدوده عموما به عنوان صدمه زننده به رتبه بندی مطرح می شود اما میزان این لینک ها هنوز هم مورد بحث است. گوگل دیگر محدودیت صد لینک برای هر صفحه را در نظر نمی گیرد و در عوض توصیه می کند که لینک ها با خوانندگان آن صفحه مطابقت داشته باشند. شما باید تمرکز بیشتری روی تولید حداقل دو پاراگراف برای محتوای اصلی در هر صفحه داشته باشید ضمنا باید تعدادی لینک به سایت های با کیفیت نیز داشته باشید. اگر احساس می کنید تعداد زیادی لینک برای ارائه به بازدیدکنندگان سایت تان دارید، بهتر است این لینک ها را بین صفحات مختلف پخش کنید.

3.تمرکزتان را روی لینک های کمتر با کیفیت بالاتر بگذارید

این مساله مشخص شده است که داشتن لینک چندگانه از سایت های معتبر بهتر از داشتن لینک های تنها از سایت های درجه دو است. شما می توانید این مهم را با در نظر گرفتن سه راه زیر انجام دهید.

لینک های Editorial:

این ها به نوعی یک استاندارد طلایی برای لینک ها محسوب می شوند و از اشاراتی که به کمپانی یا وب سایت شما در واسطه ها می شود سرچشمه می گیرد، برای مثال نوشتن یک مقاله و نشر آن در یک وب سایت دیگر. برای موفقیت در این زمینه شما باید به درک درستی از مخاطبان سایت ها برسید، به دنبال موضوعی بگردید که جذاب باشد و در عین حال بیش از اندازه جنبه تبلیغاتی نداشته باشد، زمانی که مقاله تان را انتشار دادید بهتر است آن را با شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Co-Citation:

هر بار که برند شما یا یک لینک به وب سایت شما در کنار رقبا و وب سایت های مشابه ظاهر شود، این مساله به گوگل یادآوری می کند که کسب وکار شما و این کمپانی به یکدیگر مربوط است. اگر این رقبا در حوزه فعالیت شما معتبر و قوی نیز باشند در این حالت وزن و اعتبار وب سایت شما نیز بهبود خواهد یافت. یک تاکتیک مناسب برای دستیابی به Co-Citationها این است جستجویی برای لیست هایی مانند زیر انجام دهید:

top 10 [generic term for your business], best [generic term for your product] of 2013

اگر نام کسب و کار شما در آن نیست، با پابلیشرها در ارتباط باشید و از آن ها بخواهید شما را در لیست قرار دهند. برای بیان این که چرا باید در لیست گنجانده شوید سعی کنید دلیل قانع کننده ای بیاورید و با نوشتن کپی پیشنهاد شده که همسو با بقیه لیست باشد انجام این کار را برای آن ها آسان کنید.

Broken Link-building:

این کار، کاری پرزحمت و دشوار است اما تکنیک مفیدی است که می توان به وسیله آن لینک های شکسته ای که در این سایت های معتبر وجود دارد را شکار کنید و به پابلیشر پیشنهاد دهید که لینک شما را جایگزین کند. کارتان را با مهندسی معکوس پروفایل های بک لینک رقبا آغاز کنید و منابع ارزشمندی که با آن لینک هستند را شناسایی کنید در مرحله بعد تمام این منابع را برای یافتن لینک های شکسته چک کنید.

4.آن سوی نتایج جستجوی شخصی سازی شده را ببینید

چون نتایج جستجوی گوگل به شدت شخصی سازی شده اند، به همین دلیل دستیابی به این که دقیقا چگونه یک صفحه برای خریداران رتبه بندی می شود کار دشواری خواهد بود (این خریداران ممکن است اولین بار باشد که وب سایت شما بازدید می کنند و یا ممکن است از نقاط مختلفی با شما در ارتباط باشند). استفاده از کامپیوتر شخصی تان و مرورگرتان برای این مساله پاسخ درستی در پی نخواهد داشت، زیرا گوگل نتایج جستجویتان را شخصی سازی می کند و تاریخچه جستجوی شما در نمایش نتایج موثر است.

تلاش کنید رتبه بندی بر اساس محل را ردگیری کنید این کار را می توانید توسط ابزار جستجوی گوگل و بر اساس آدرس IP یا محل انجام دهید. هر دوی این ها با محل هدف شما باید مطابقت داشته باشند به عنوان مثال اگر شما در سیاتل در ایالت واشنگتن باشید و بخواهید چگونگی رتبه بندی یک رستوران در هیوستون تگزاس را بررسی کنید، حتی اگر شما محل تان را هیوستون انتخاب کنید گوگل به توجه به آدرس IP شما فرض می کند شما سیاتل هستید و این رستوران را جستجو می کند و نتایجی که شما بدست می آورید با نتایج افرادی که در تگزاس اقدام به جستجو می کنند تفاوت خواهد داشت.

مشکل مشابهی نیز ممکن در زمان استفاده از ابزار سئوی Web-based رخ دهد. این ابزار به شما اجازه می دهند که تنظیمات محل خود را دستکاری کنید اما آن ها رتبه بندی را بر اساس آدرس های IP خودشان چک می کنند. برای دستیابی به نتایج دقیق و تحت تاثیر قرار نگرفته استفاده از ابزاری مانند Rank Tracker که به صورت خودکار نتایج را به صورت غیرشخصی سازی شده و خالص نمایش می دهد می تواند مفید باشد.

5.پروتکل های امن را مدنظر قرار دهید

چند هفته پیش گوگل رسما اعلام کرد که HTTPS در حال حاضر به یک سیگنال رتبه بندی تبدیل شده است، به این معنی که وب سایت هایی که از رمزگذاری های ایمن استفاده می کنند در نتایج جستجو ترقی خواهد کرد. HTTPS یک متد ایمن برای تبادل اطلاعات در سراسر وب می باشد و از ابزارهای اضافی برای محافظت از داده های انتقال داده شده استفاده می کند. در حال حاضر با توجه به گفته های گوگل HTTPS یک سیگنال با ارزش پایین محسوب می شود ولی به مرور زمان قدرت و ارزش آن افزایش خواهد یافت.

از زمان معرفی این سیگنال جدید، ترس از این که نداشتن گواهینامه SSL ممکن است رتبه بندی وب سایت را با افت روبرو کند، بسیاری از صاحبان سایت ها را به تغییر رویه به سمت HTTPS سوق داده است اما متاسفانه این کار در بسیاری از موارد بدون تحقیقات کافی و درک درستی از آن انجام می شود.

برای سایت های که با معامله و مبادله سروکار دارند، HTTPS برای مدت طولانی است که به عنوان یک استاندارد مطرح است. همچنین به عنوان یک تمرین و تجربه خوب برای هر سایتی که اقدام به جمع آوری اطلاعات شخصی از جمله اکانت های ورود و... می کند نیز می تواند مطرح می باشد. با این کار هم شما نظر گوگل را جلب خواهید کرد و هم حس امنیت بیشتری به کاربران خود القا می کنید.

ناگفته نماند که این کار هزینه هایی به دنبال خواد داشت. برای محافظت از داده ها، HTTPS از تکنولوژی SSL استفاده می کند. بنابراین برای بهره گیری از HTTPS برای وب سایت خود نیازمند دریافت گواهینامه SSL هستید که معمولا قیمت خاصی دارد بعد از این کار باید آن را روی سرور خود نصب کنید. علاوه بر مساله هزینه باید به دشواری های تغییر URLهای HTTP به HTTPS نیز توجه داشت.

اگر انتقال به HTTPS برای شما نسبتا ساده و برای کسب و کارتان مهم و لازم است به هر قیمتی شده آن را بدست آورید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که این کار ممکن است بسیار دشوار باشد و ارزش هزینه کردن زمان و انرژی نداشته باشد. برای سایت هایی که با اطلاعات خریداران در ارتباط نیستند با توجه به شرایط کنونی قطعا این کار ارزش هزینه زیاد را ندارد.

نتیجه گیری:

همان طور که می بینید، بیشتر تاکتیک هایی که در اینجا شرح داده شد کاملا ساده و عمومی به نظر می رسند اما توجه کنید که این کار ها به هیچ وجه ساده نیستند. این تاکتیک های نیازمند صرف زمان و تلاش برای اجرای صحیح هستند. برای اینکه تلاش هایتان نتیجه بخش باشد باید تصمیمات سئوی خود را بر طبق اطلاعات صحیح بگیرید. به عنوان آخرین جمله بیان می کنیم که هرچه برای جستجوگران خوب و مناسب باشد برای بازاریابان جستجو نیز مناسب خواهد بود.

منبع : بهینه سازی سایت

برای اطلاع از آخرین مقالات بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی:

درباره ما

سایت بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی پس از موفقیت سایت طراحی وب پارسیان در زمینه طراحی وب سایت و سئو وب سایت توسط شخص مهندس محمدرضا سمیعی زفرقندی ایجاد شد تا در زمینه های آموزش بهینه سازی وب سایت ، آموزش بازاریابی اینترنتی و آموزش طراحی وب سایت مطالب و مقالاتی در شکل های متن ، فایل pdf ، فایل صوتی و تصویری و ارائه کتاب های بهینه سازی وب سایت به شکل E-BOOK و یا نسخه چاپی ارائه می شود.مشاوره در زمینه طراحی وب سایت ، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می شود .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram

follow fb 2

rss reader

محصولات بهینه سازی سایت