بهینه سازی سایت اخبار
 • سفر به اروپا
  وقت سفارت ایتالیا مسافران عزیزی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند ، برای…

برای اطلاع از آخرین اخبار سئو وب سایت و بازاریابی اینترنتی ایمیل خود را وارد کنید (هفته ای یک خبرنامه ارسال می گردد)

10 ابزار پولی سئو یا بهینه سازی وب سایت که باید داشته باشید

امتیاز بدهید
(8 امتیاز)
10 ابزار پولی سئو یا بهینه سازی وب سایت که باید داشته باشید 10 ابزار پولی سئو یا بهینه سازی وب سایت که باید داشته باشید 10 ابزار پولی سئو یا بهینه سازی وب سایت که باید داشته باشید

 10 ابزار پولی سئو یا بهینه سازی وب سایت،که باید داشته باشید

اگرچه این ابزارها نیاز به سرمایه گذاری دارند اما در بسیاری از اوقات با استفاده از آن ها می توانید به ارزشمند بودن آن ها پی ببرید. 10 ابزاری که در ادامه بررسی می شوند در بسیاری از مواقع برای بهبود سئوی شما مفید و ضروری خواهند بود.

گوگل هر ساله بیش از 500 بار دست به آپدیت الگوریتم های خود می زند، تنها در سال 2014 شاهد 10 بروزرسانی مهم توسط گوگل بودیم. این میزان از بروزرسانی ها قطعا دستیابی به بهترین نتیجه در نتایج جستجو را مشکل تر کرده است. این که شما از ابزارهای پولی در برنامه سئوی تان استفاده کنید امری ضروری به نظر می رسد، اطمینان داشته باشید به وسیله آن ها آنالیز بهتری از فعالیت های سئوی خود خواهید داشت. بسیاری از ابزارها در سئو نسخه رایگان نیز دارند اما تنها نسخه های پولی آن هاست که اجازه آنالیز دقیق تر و دسترسی به گزینه های بیشتر را به شما می دهد. بیایید بدون هیچ توضیح دیگری به این ده ابزار مهم در سئو بپردازیم.

Ahrefs

Authority Labs

Cognitive SEO

DeepCrawl

LinkResearch Tools

Majestic SEO

Moz

Raven

SEMRush

Whitespark

 

 

 

Ahrefs

کاوشگر سایت و چک کننده ی بک لینک Ahrefs

کاوشگر سایت و چک کننده ی بک لینک Ahrefs از ایندکس های خودش برای تهیه اطلاعات مربوط به سئو استفاده می کند. این مجموعه، امکاناتی از جمله گزارش سئو، جستجوگر سایت، مقایسه دامنه، ارائه گزارش از بک لینک ها و تجزیه و تحلیل گروهی را در اختیار سئوکاران قرار می دهد.

کاوشگر سایت (Site Explorer) مشهورترین ابزار در Ahrefs به حساب می آید. این ابزار در حقیقت یک چک کننده بک لینک بر مبنای URL و دامنه می باشد که می تواند اطلاعاتی در مورد تعداد بک لینک ها، ارجاع ها به صفحات،IPs، دامنه ها، Subnetها، انواع بک لینک ها و صفحات آنچور به ما بدهد. داده ها و اطلاعات هر 15 دقیقه در Ahrefs بروزرسانی می شوند.

قیمت این ابزار از 79 دلار در ماه شروع می شود که به وسیله آن می توان در هر درخواست 5000 بک لینک را چک کرد. در نسخه رایگان این محصول تنها می توان در هر درخواست 10 بک لینک را چک کرد.

Authority Labs

ابزار رنکینگ Authority Labs

مانیتور کردن منظم رتبه بندی همواره به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های سئو مطرح بوده و هست. ابزار رنکینگ Authority Labs به صورت خودکار اقدام به مانیتور کردن، پیگیری رقبا و پیگیری رتبه بندی محلی شما می کند، این ابزار با این کارها وقت زیادی را برای شما ذخیره خواهد کرد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که دامنه ها و کلیدواژه هایی که می خواهید را وارد کنید و تا پایان کار ابزار به استراحت یا انجام کارهای دیگرتان بپردازید.

این ابزار به صورت روزانه اقدام به چک کردن رتبه برای همه حساب های کاربری می کند، Authority Labs می تواند نتایج جستجوی خود را بر اساس کدپستی یا شهر برای ارائه گزارش دقیق تر ارائه دهد. به وسیله این ابزار شما قادر خواهید بود دامنه ها و صفحات مختلف از کشورها و زبان های مختلف که توسط گوگل پیشنهاد شده اند را اضافه کنید.

این ابزار به شما کمک می کند دامنه رقبا را نیز پیگیری کنید و از آن ها اطلاعات ارزشمندی برای ادامه کارهای خود کسب کنید. نکته مهم دیگری که در مورد این ابزار وجود دارد این است که بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی می توان توسط تعداد نامحدودی کاربر از آن استفاده کرد.

قیمت این ابزار از ماهی 49 دلارآغاز می شود که در آن امکان ارائه اطلاعات برای 250 کلیدواژه و 50 دامنه وجود دارد همچنین شما می توانید از نسخه 30 روزه این ابزار برای آشنا شدن با آن نیز بهره ببرید.

Cognitive SEO

Cognitive SEO ابزار یک چک کننده بک لینک دقیق و سریع می باشد

این ابزار یک چک کننده بک لینک دقیق و سریع می باشد و برای شما اطلاعات و آنالیزهای لازم برای چک کردن کیفیت بک لینک ها و اجرای یک سلسله مراحل تولید لینک در یک پلتفرم واحد را فراهم می کند. این ابزار اطلاعات را از Blekko، SEOKick و Ahrefs ترکیب می کند و کیفیت متریک را Majestic SEO وMoz بازخوانی می کند. برخی از ویژگی های کلیدی Congnitive SEO در ادامه مطلب برای شما آورده شده است:

 • پیش نمایشی از لینک با اسنپ شات هایی از سایت نشان می دهد و موقعیت دقیق لینک ها را هایلایت می کند.
 • اطلاعات حاوی آنچورتکست، رویت پذیری و طبقه بندی وب سایت را نشان می دهد.
 • جستجوهای پیشرفته و رقابتی آن به شما پروفایل های غیرطبیعی لینک را نشان می دهد.
 • اجازه دسترسی به کاربران مختلف با سطوح دسترسی مختلف را می دهد.

قیمت این مجموعه ابزار از 99 دلار در ماه آغاز می شود که در آن شما می توانید 25 سایت را آنالیز کنید و 1000 بک لینک را کراول نمایید. این ابزار دارای یک نسخه رایگان و آزمایشی برای 14 روز نیز می باشد که شما می توانید برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این ابزار از آن استفاده کنید.

DeepCrawl

DeepCrawl یک کراولر جامع برای وب سایت های بزرگ می باشد.

DeepCrawl یک کراولر جامع برای وب سایت های بزرگ می باشد. این ابزار کراول درون صفحه ای را برای کسانی که شاید با ابعاد تکنیکی سئو آشنایی خوبی ندارند ساده می کند.

DeepCrawl علاوه بر نشان دادن مواردی مانند محتوای دابلیکیت شده، مشکلات URL و Redirectها می تواند توصیف های متا، صفحات با محتوای کم و مسائل و مشکلات مربوط به کراول را تجزیه و تحلیل و طبقه بندی کند. اطلاعات و جزئیات سطح و تراز یک صفحه یکی از ویژگی های مفید این ابزار به شمار می رود، این ویژگی به طور ویژه برای سایت های بزرگ و برای دیدن جزئیات خطاها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر چه من یکی از طرفداران Screaming Frog هستم اما این کراولر نیازمند منابع سیستم و پهنای باند زیادی در زمان کراول سایت های بزرگ می باشد و باعث طولانی شدن پروسه کراول سایت های بزرگ خواهد شد. در عوض DeepCrawl یک ابزار آنلاین محسوب می شود و می تواند این کار را به خوبی انجام دهد و به وسیله آن حتی می توانید به آسانی مسائل و مشکلات را با ساخت یک لینک با مشتری، توسعه دهنده و یا رئیس خود به اشتراک بگذارید.

قیمت اولیه این ابزار 80 دلار در ماه در نظر گرفته شده است که در آن برای شما امکان کراول 100000 URL در نظر گرفته شده است.

LinkResearch Tools

LinkReseach یک بسته نرم افزاری مربوط به داده های بهینه سازی وب سایت است

LinkReseach یک بسته نرم افزاری مربوط به داده های سئوست که اطلاعاتی از 93 منبع را ترکیب کرده است، نمونه هایی از این منابع عبارت اند از Majestic SEO، Google، SEMRush و Moz.

این ابزار اطلاعات دقیق و لحظه به لحظه مناسبی را در اختیار کاربر قرار می دهد. در این ابزار 24 منبع لینک وجود داردکه بیشترین میزان اطلاعات لینک را برای شما تضمین می کند، این مقدار حداقل 110 درصد بیشتر از ابزارهای دیگر می باشد. این ابزار همچنین از فیسبوک، توییتر و دیگر رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کند.

قیمت این بسته از 123.99 دلار در ماه شروع می شود که در آن برای کاربر امکان 50 مقایسه سریع دامنه، پنج اعتبار برای Linkdetox، 10 بررسی بک لینک در نظر گرفته شده است.

Majestic SEO

Majestic SEO ابزاری موثر برای مشاهده کیفیت و نوع بک لینک های وب سایت شما و رقبای شماست

Majestic SEO ابزاری موثر برای مشاهده کیفیت و نوع بک لینک های وب سایت شما و رقبای شماست. اطلاعات تولید شده توسط این ابزار ممکن است برای اولین بار قابل فهم و ساده نباشند اما با نگاه دقیق تر، تجزیه و تجلیل کردن این نتایج برای شما ساده خواهد بود.

اگر شما به دنبال یک ابزار پویا که به طور ویژه روی ساخت لینک و مانیتورینگ تمرکز کرده باشد می گردید استفاده از Majestic SEO به شما توصیه می شود. به کمک این ابزار شما به Citation flow وب سایت ها، تاریخچه بک لینک ها، کلیدواژه ها و آنچور تکست ها دسترسی خواهید داشت.

به کمک این ابزار شما می توانید به امکانات وب مستری نیز دسترسی داشته باشید که با ابزارهای وب مستری گوگل لینک شده اند. قیمت این ابزار از 47.97 دلار در ماه آغاز می شود که در این بسته شما می توانید پنج میلیون بک لینک دانلود نمایید. نسخه رایگاه این ابزار با امکان دانلود 2500 بک لینک نیز برای شما وجود دارد.

Moz

تمام اهداف بازاریابی اطلاعات سئوی خود را می توانید یکجا و در Moz بیابید

تمام اهداف بازاریابی اطلاعات سئوی خود را می توانید یکجا و در Moz بیابید، این ابزار پیش از این با نام SEO Moz شناخته می شد. Moz یک بسته از ابزارهای مفید می باشد که فرآیند موسوم به Black Box در سئو را قابل فهم تر و آسان تر می کند. برخی از ابزار این بسته که استفاده از آن ها بسیار توصیه می شوند عبارت اند از:

 • Getlisted
 • Followerwonk
 • OpenSite explorer
 • Fresh web explorer
 • Rank Tracker

به وسیله Moz می توانید اطلاعاتی در مورد رتبه بندی، شبکه های اجتماعی، لینک ها، محتوا، برند و ترافیک بدست بیاورید، برتری و برگ برنده این ابزار همین اجتماع ابزارهای کاربردی در آن است. به وسیله این بسته همچنین می توانید خطاهای وب سایت تان را پیدا کنید و به امکانات مختلف سئو دسترسی داشته باشید. Moz به شما کمک می کند تا بدانید در هر مرحله باید چه کاری انجام دهید.

قیمت این ابزار از 99 دلار در ماه آغاز می شود که در آن Moz به شما اجازه آنالیز پنج پروسه سئو، 300 کلیدواژه و 250000 کراول صفحه را می دهد. برای آشنایی بیشتر با امکانات این بسته نرم افزاری می توانید از نسخه سی روزه و رایگان آن استفاده کنید.

Raven

Raven در حقیقت ابزار بازاریابی اینترنتی مخصوص برای سئو، شبکه های اجتماعی و PPC می باشد

Raven در حقیقت ابزار بازاریابی اینترنتی مخصوص برای سئو، شبکه های اجتماعی و PPC می باشد. Raven بیش از سی ابزار در اختیار شما می گذارد که به وسیله آن می توانید تحقیقات مربوط به سئو، ساخت لینک، گزارش از بک لینک ها، آنالیز رقبا و ... را یکجا در اختیار داشته باشید. نکته قابل توجه این است که این ابزار اطلاعات را از منابع مختلفی مانند گوگل وب مستر، گوگل AdWords، گوگل Analytics، Moz و Majestic SEO برای شما گردآوری می کند و در حقیقت یک گزارش جامع برایتان فراهم می کند.

قیمت این محصول از 99 دلار در ماه آغاز می شود که در آن می توانید 20 فرآیند مانیتور جستجو درشبکه های اجتماعی را در اختیار داشته باشید. Raven برای آشنایی شما نسخه رایگان سی روزه ای نیز در نظر گرفته است.

SEMRush

SEMRush بیشتر بر روی بعد بازاریابی در موتورهای جستجو تمرکز کرده است

این ابزار در حقیقت یک ابزار کمک کننده برای بررسی رقباست که کلیدواژه ها از نوع از ارگانیک و پولی را برای وب سایت ها یا دامنه ها نشان می دهد. SEMRush بیشتر بر روی بعد بازاریابی در موتورهای جستجو تمرکز کرده است. چون این ابزار به انبوهی از اطلاعات گوگل و بینگ دسترسی دارد به شما این اجازه را خواهد داد که ببینید رقبایتان چگونه رتبه بندی شده اند و این اطلاعات را برای بیش از 45 میلیون کلیدواژه در اختیارتان قرار می دهد.

یکی از بزرگ ترین فواید این ابزار این است که آپدیت های لحظه به لحظه از وضعیت رنکینگ وب سایت شما در اختیارتان قرار می دهد. به وسیله این اطلاعات به صورت لحظه ای می توانید از عملکرد کلیدواژه های خود اطلاع پیدا کنید و آن را با رقبایتان مقایسه کنید. یکی از امکانات مهم در SEMRush این است که می تواند به شما اطلاع دهد که کدام وب سایت ها سعی دارند به وسیله کلیدواژه های شما رتبه بندی شوند.

قیمت این ابزار از 79.95 دلار آغاز می شود و به شما 10000 نتیجه در هر گزارش و 3000 گزارش در هر روز را ارائه می دهد.

Whitespark

Whitespark یک ابزار کمکی برای سئوی محل به شمار می رود و به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید به مدیریت و بهینه سازی جستجوی مجلی خود بپردازید.

Whitespark یک ابزار کمکی برای سئوی محل به شمار می رود و به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید به مدیریت و بهینه سازی جستجوی مجلی خود بپردازید. ابزارهایی که در این بسته ارائه شده است شامل:

 • Local Rank Tracker
 • Local Citation Finder
 • Citation Building
 • Rank Prospector
 • Review handout Generator
 • Offline conversion Tracker

Local Citation Finder یک ابزار منحصر به فرد در این بسته برای سئوی محلی شما به شمار می رود. این ابزار به شما اجازه می دهد که منابع ارجاع برای کلیدواژه های خاص پیدا کنید. قیمت این بسته نرم افزاری از 20 دلار در ماه آغاز می شود و شما به وسیله آن قادر خواهید بود 20 جستجو و کاوش برای 5 پروژه در روز انجام دهید. به عنوان نکته پایانی در مورد این بسته نرم افزاری ذکر می کنیم که نسخه رایگان فقط سه جستجو در روز و برای فقط یک پروژه را به شما ارائه می دهد.

در پایان این مطلب بیان می کنیم که هیچ محدودیت و کمبودی از نظر وجود ابزار سئوو وجود ندارد. دقت داشته باشید استفاده از یک ابزار ممکن است برای همه افراد پاسخ مناسب در پی نداشته باشد و این مساله کاملا بستگی به نیازهای شما دارد. توصیه می کنیم قبل از هر چیز نیازمندی های خود را مرور کنید و ابزارهای مختلف را برای برآورده کردن این نیازها تست کنید، بعد از این کار می توانید بهترین ابزار را برای پیشرفت سئوی خود انتخاب کنید.

منبع : بهینه سازی سایت

برای اطلاع از آخرین مقالات بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی:

درباره ما

سایت بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی پس از موفقیت سایت طراحی وب پارسیان در زمینه طراحی وب سایت و سئو وب سایت توسط شخص مهندس محمدرضا سمیعی زفرقندی ایجاد شد تا در زمینه های آموزش بهینه سازی وب سایت ، آموزش بازاریابی اینترنتی و آموزش طراحی وب سایت مطالب و مقالاتی در شکل های متن ، فایل pdf ، فایل صوتی و تصویری و ارائه کتاب های بهینه سازی وب سایت به شکل E-BOOK و یا نسخه چاپی ارائه می شود.مشاوره در زمینه طراحی وب سایت ، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می شود .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram

follow fb 2

rss reader

محصولات بهینه سازی سایت