بهینه سازی سایت اخبار
  • سفر به اروپا
    وقت سفارت ایتالیا مسافران عزیزی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند ، برای…

برای اطلاع از آخرین اخبار سئو وب سایت و بازاریابی اینترنتی ایمیل خود را وارد کنید (هفته ای یک خبرنامه ارسال می گردد)

رفع مشکل URLهای canonical در جوملا

امتیاز بدهید
(4 امتیاز)
رفع مشکل URLهای کانونیکال در جوملا رفع مشکل URLهای کانونیکال در جوملا بهینه سازی سایت

URLهای کانونیکال در جوملا

درگذشته  در مطلبی جداگانه به نحوه رفع مشکل canonical در کی 2 پرداختیم  حال در این مطلب در مورد رفع مشکل canonical در جوملا می پردازیم


این URLهای کانونی کال یا استاندارد چه هستند؟ ترجیحاً urlهای کوتاه برای url کانونی کال بهترین گزینه هستند.
در بحث URLهای کانونی کال ما urlهای تکراری را به حال خودشان رها می‌کنیم و با افزودن قطعه کدی، به بات ها و اسپایدرها می‌گوییم که این صفحه درواقع یک duplicate از url موردنظر است. به این صورت، مانع اشتباه گرفتن آن‌ها به‌عنوان مطالب تکراری می‌شویم. چون‌که در حقیقت این اسپایدرها و ربات‌ها خواهند فهمید که این url موردنظر، برای یک سری از duplicateها است. این موضوع در سورس کد به‌صورت زیر است:

<link href="/checklist/meta-data" rel:canonical;/>

حتی اگر urlهای بسیاری با مطالب یکسان وجود داشته باشند، درصورتی‌که به‌صورت کانونی کال شده باشند، urlهایی که موردنظر ما نباشند دیگر ایندکس نمی‌شوند و فقط این Url موردنظر ما خواهد بود که ایندکس می‌شود. گوگل، urlهای کانونی کال را به‌عنوان متد توصیه‌شده برای رفع مشکل محتواهای تکراری به شما معرفی می‌کند.
Urlهای کانونی کال در جوملا 2.5 به‌عنوان بخشی از هسته جوملا در نظر گرفته نشده است ولی در جوملا 3 این قابلیت لحاظ شده است. به‌وسیله پلاگین System-SEF نیز، urlهای کانونی کال قابل فعال‌سازی و استفاده هستند. پس از استفاده از این پلاگین، هیچ راهی برای غیرفعال کردن urlهای کانونی کال وجود ندارد، به‌جز اینکه شما این پلاگین را غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال کردن این پلاگین نیز شما urlهایی را خواهید داشت که  دیگر SEF (Search Engine Friendly) نیستند و تنها گزینه‌ای که با موفقیت تنظیم‌شده و باقی خواهد ماند، گزینه Site Domain خواهد بود. این آپشن زمانی می‌تواند برای شما مفید باشد که شما از د های پارک شده یا همان Parked Domains استفاده می‌کنید(Parked domains درواقع یک دامنه ثبت‌شده است که به دامنه دیگری که در حال حاضر موجود است اشاره می‌کند.) مثل اگر شما دامنه domain.com را ثبت کرده‌اید و آن را روی دامنه maindomain.com پارک کنید، ازاین‌پس زمانی که در مرورگرتان domain.com را تایپ کنید، شما به دامنه maindomain.com متصل خواهید شد) استفاده از parked domains یعنی این‌که شما می‌خواهید با چندین دامنه به یک وب‌سایت اشاره‌کنید. در این مورد شما باید دامنه موردنظرتان را در فیلد Site Domain وارد نمایید. درصورتی‌که فقط یک دامنه‌دارید، این فیلد را خالی رها کنید.
 کانونیکال جوملا

جوملا 3.2 با هسته کانونی کال شده برای urlها یک مشکل کوچک دارد. البته برای سایت‌های ساده‌ای که تمام مطالب آن به منو آیتم‌های جداگانه‌ای لینک شده‌اند هیچ مشکلی وجود ندارد ولی برای سایت‌هایی که از blog-views استفاده می‌کنند یک مشکل در homepage آن‌ها ایجاد خواهد شد.
 اگر homepage دارای منوی مقالات برجسته یا همانfeatured article  باشد، در این صورت url کانونی کال صفحه homepage ما
 به‌جای اینکه Home باشد، برابر


 /component/content/?view=featured  می‌شود  و ممکن است که homepage شما ایندکس نشود.


خوشبختانه در حال حاضر این باگ رفع شده است ولی برخی از جنبه‌های اجرایی این روش، همچنان دارای ضعف‌هایی است.
اگر شما هنوز هم با  URLهای کانونی کال مشکل‌دارید، یکی از راه‌حل‌ها می‌تواند نصب کردن پلاگینی بانام Canonical باشد که توسط Styleware عرضه‌شده است. این پلاگین نیاز به تنظیمات خاصی ندارند و فقط کافی است که آن را نصب‌کرده و فعال کنید. کاربران حرفه‌ای جوملا، می‌توانند به‌عنوان روش جایگزین، اقدام به هک جوملا نمایند و پلاگین داخلی هسته جوملا برای کانونی کال کردن آدرس‌ها را کنار بگذارند.( برای این منظور، به دنبال فایل /plugins/system/sef/sef.php بگردید و خط 51 آن را اصلاح نمایید).


منبع : کتاب رازهای پنهان گوگل

برای اطلاع از آخرین مقالات بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی:

درباره ما

سایت بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی پس از موفقیت سایت طراحی وب پارسیان در زمینه طراحی وب سایت و سئو وب سایت توسط شخص مهندس محمدرضا سمیعی زفرقندی ایجاد شد تا در زمینه های آموزش بهینه سازی وب سایت ، آموزش بازاریابی اینترنتی و آموزش طراحی وب سایت مطالب و مقالاتی در شکل های متن ، فایل pdf ، فایل صوتی و تصویری و ارائه کتاب های بهینه سازی وب سایت به شکل E-BOOK و یا نسخه چاپی ارائه می شود.مشاوره در زمینه طراحی وب سایت ، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می شود .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram

follow fb 2

rss reader

محصولات بهینه سازی سایت